Pedig lehet, apróságnak tűnik, de mégis óriási problémákat tud okozni. Akár nehéz elalvást, felfázást, de komolyabb női problémákat is. Kíváncsi vagy, hogy mi ez?
Kurt Krauchi és kutatócsoportja a Baseli Egyetemi Klinikán végzett tanulmányában arról ír, hogy meleg lábbal átlagosan 10, hideg lábbal pedig 25 perc alatt merülünk álomba.
A fenti problémán keresztül, egészen komoly egészségügyi gondokat is tud okozni a folytonos hideg láb.
A hideg időben sajnos nagyon hamar össze lehet szedni egy felfázást, gyulladásos megbetegedést ami, nagyon kellemetlen tüneteket produkál, de kialakulhat egészen komoly betegség is tőle.
Biztosan emlékeztek, arra, amit nagyanyáink mondogattak: „az „R” végződésű hónapokban ne nagyon üljünk kint le sehova. Nem véletlenül...
Ugyanúgy igaz ez arra is, hogy a vékony cipőn keresztül is fel lehet fázni, vagy egyéb nyavaját összeszedni.
De miért is van ez?
Hiszen, amikor a felfázás szóba kerül, akkor az orvostudomány elsiklik a hideg hatások felett, és egyedüli okozóként a vírusokat veszik előtérbe.
Pedig nem ez a probléma forrása!
Az idősek nagyon is jól tudtak mindent!
Dr. Benkő Éva holisztikus orvos, akupunktőr írása is a hideg láb okozta problémákat mutatja be.
A hideg hatására a szövetek összehúzódnak, aminek következtében a szövetek vérellátása csökken. A rossz vérellátástól pedig a szerv működése elégtelenné válik, alul teljesít.
Amikor hideg a lábad, akkor a talpról a hideg egyenesen az alhasba sugárzik, ahol a szöveteket összehúzza. Ilyenkor romlik a vérellátás, gyengül a szerv, és ennek következtében a védekezőképesség is. Amikor fennáll ez a negatív helyzet, akkor jöhetnek szóba a baktériumok. A női szervekben hatással van a petefészek működésére, a hormontermelésre is a hideg hatása.
Ezekben az esetekben jelentkezik a felfázás, számos nőgyógyászati probléma, de még a meddőségi problémát is okozhat a hideg láb.
Mit tehetsz a hideg láb ellen?
Lefekvés előtt vegyél egy jó meleg lábfürdőt
Amire szükséged lesz:
- 1 lavór, amibe áztatod a lábad
- 1 edény, amibe melegíthetsz vizet
- 1 e.k. méz
- 5 csepp fahéj illóolaj
- 5 csepp gyömbér illóolaj
Melegítsd fel a vizet kb. 40 C fokra, majd öntsd a lavórba. Vegyél 1 e.k. mézet, és cseppentsd rá az illóolajokat, ha csak fahéj illóolaj van otthon, akkor abból tegyél 10 cseppet. Ezt keverd el a mézzel, és add a vízhez. Pihenj így legalább 20-30 percet. Ha esetleg, hidegnek érzed a vize, akkor tehetsz hozzá még meleget.
Az idő letelte után töröld szárazra a lábad, és pihenj még 30 percet.
Ugorjunk egy kicsit, és képzeld magad a nyári 35 C fokba.
Érezted már úgy, hogy hidegek a végtagjaid, esetleg olyan érzésed volt, mint ha felfáztál volna?
Ezért mind a stressz felelős.
A stressz is képes hideg kéz-láb problémát okozni. Amikor ideges, feszült vagy, akkor a stressz összehúzza a szöveteket, és jelentős mértékben csökken ezen területek vérellátása. A hideg láb érzése ebben az esetben is az alhasba sugároz.
A stressz viszont lényegesen „rombol”. Amikor stresszes vagy, akkor egész testben jelentkezik ez az összehúzódás, és csökken a vérellátás, aminek következtében romlik az adott szerv, vagy szervek működése.
Leegyszerűsítve: amikor ideges vagy leblokkolod a szerv/szerveid normális működését. Megbetegíted magad. Ez emberektől függ, hogy éppen kinek hogy jön ki az idegesség, akár gyomor, szív, stb...
A tartós stressz oldásra is érdemes időt fordítani, hiszen könnyebbé teheted az életedet.
A fenti módon, stressz kezelésre is alkalmazhatsz lábfürdőt, csak a méz helyett 2 e.k. sót vagy szódabikarbónát használj. Illóolajnak pedig levendulát, anti stressz, vagy relax illóolaj keveréket használj.
Figyeld a tested apró jelzéseit, hiszen mindig mutatja, hogy mire van szüksége.